DARBAS IR STUDIJOS AUSTRALIJOJE

Programa

KAINA

DARBAS

STUDIJOS

PROGRAMA

Visi žinome – Australija yra kengūrų ir amžinos saulės šalis. Norime Tau parodyti, kad ji – ne tik tai, bet ir geriausia, ką gali patirti per visą savo gyvenimą. Mes tikime, jog tai galimybių šalis kiekvienam keliaujančiam. Ir visai ne svarbu, ar nori turėti nuostabiausias atostogas, sužinoti, kas yra Australija, jos kultūra, žmonės, ar krimsti rimtus mokslus. Graži, turtinga gamtos įvairove, tolerantiška, šilta, besišypsanti, kartais išprotėjusi… Epitetų daugybė, o šalis tik viena. Australija.

PROGRAMOS EIGA

1.

KOLEDŽO/UNIVERSITETO PASIRINKIMAS

Pasirink specialybę ir miestą, kuriame nori studijuoti. Mes siunčiame mokymosi įstaigų sąrašą.

2.

STOJIMO DOKUMENTŲ TVARKYMAS

Visų stojimo į mokymosį įstaigą dokumentų tvarkymas. Mokamas pradinis įnašas už studijas, sveikatos draudimo ir kitos įmokos.

3.

KREIPIMASIS DĖL VIZOS

Gavus patvirtinimą, kad tu – jau studentas Australijoje, pradedame surinkti visus reikiamus dokumentus ir aplikuoti vizai.

4.

AVIABILIETAI

Gavus vizą, perkami aviabilietai.

5.

MOKSLAI IR DARBAS

Kengūrų šalis pasitinka tave – mokaisi ir dirbi!

6.

KELIONĖS

Keliauji, keliauji, keliauji – juk to čia ir atvažiavai.

JEIGU NORI KELIAUTI KAIP TURISTAS

Jeigu nori keliauti kaip turistas – tai tikrai paprasta, tačiau su paprasta turistine viza negalėsi išbūti šalyje ilgiau nei 3 mėnesius, taip pat ir legaliai dirbti. Dėl šios priežasties vis daugiau lietuvaičių į Australiją vyksta su studijų viza, kuri leidžia dirbti ir būti šalyje tol, kol studijuoji.

PROGRAMOS KAINA (STUDIJOS – 1 METAI)

3162€*

Stojimo į koledžą mokestis155 EUR
Studijų įmoka (už pirmus 3 studijų mėnesius)**932 EUR
Galimos papildomos išlaidos (knygų, specialios aprangos mokestis, kita)0 EUR
Sveikatos draudimas (14 mėn.)431 EUR
Vizos mokestis (su mok. kortelės mokesčiu) 1044 EUR
Aviabilietai (į vieną pusę)600 EUR

 * Skaičiavimams naudojamas 2024-07-16 EUR/AUD valiutų kursas (nustatomas Europos Centrinio Banko). Tai tik pavyzdys, suma gali skirtis, priklausomai nuo pasirinktų studijų, jų trukmės, koledžo.
** Ši įmoka ir dažnai sudaro didžiausią „svorį“ programos kainoje. Įmokos dydis priklauso nuo studijų ir koledžo/universiteto, kurį pasirinksi. Nurodyta dažniausiai pasirenkamų pigiausių studijų kaina už 3 mėnesius.

DARBAS

Turbūt daugeliui susiviliojusių iškeliauti pas kengūras labiausiai nerimą kelia darbas. Į klausimą „Ar sunku jį susirasti?“ mes atsakome: Bedarbystės rodikliai Australijoje vis dar vieni žemiausių pasaulyje, o „Jaunimo kelionių“ statistika rodo, kad apie 80% lietuvaičių darbą susiranda per pirmąsias dvi savaites!

KIEKVIENAM KELIAUJANČIAM MES SUTEIKIAME INFORMACIJĄ, KAIP NUVYKUS IEŠKOTIS DARBO

•   Kokiose internetinėse svetainėse talpinami darbų pasiūlymai;
•   Kaip rašyti gyvenimo aprašymą;
•   Kaip turi atrodyti rekomendaciniai buvusių darbdavių laiškai;
•   Duodame kitų lietuvių, jau esančių Australijoje, kontaktus. 

Be abejo, svarbiausia – pastangos: jei aktyviai naršysi internetinėse svetainėse, siųsi gyvenimo aprašymus, keliausi į darbo pokalbius – darbas tavo.

Australijos vyriausybė studentams studijų metu leidžia dirbti 24 valandas per savaitę, o atostogų metu – 40 valandų per savaitę.

Darbo užmokestis vidutiniškai 25-35 AUD per valandą (minimali alga nuo 2024 liepos 1 d. – 24,10 AUD.

STUDIJOS

Mes turime Australijos valstybės sertifikatą studijų agento darbui! Išmokom viską apie Australijos mokslo sistemą, tad patikinam, kad konsultuojam, padedam išsirinkti koledžą, susitvarkyti stojimo ir vizos dokumentus profesionaliai! Justinos sertifikatas štai čia: Education Agent Certificate.

Galima rinktis bet kokią studijų programą: marketingo, soc. medijų valdymo, verslo, turizmo, grafinio dizaino, jogos, nardymo ir daugelį kitų. Mums pasakyk, kokios studijos Tave domina, mes Tau atsiųsime išsamų koledžų, siūlančių tokias studijų programas, sąrašą.

STUDIJŲ SISTEMA AUSTRALIJOJE

UNIVERSITETAI

Nemažai Australijos universitetų pakliūna į geriausiųjų pasaulio universitetų sąrašus. Siūlomos universitetinės studijos yra labai aukštos kokybės, todėl bakalauro, magistro ir kt.diplomai pripažįstami visame pasaulyje, savo ruožtu tai leidžia diplomuotiesiems gauti kvalifikuotus darbus ne tik Australijoje, bet ir daugelyje kitų Pasaulio šalių.

Universitetinės studijos tarptautiniams studentams yra mokamos. Studijų kainos priklauso nuo pasirinktos programos ir universiteto, tačiau jos svyruoja nuo 15 tūkst. iki 40 tūkst. AUD per metus.

KOLEDŽAS

Daugelis programos dalyvių renkasi koledžus (angl. „vocational education and training (VET) institutions”), kurių studijos dažniausiai skiriamos į tokias pakopas, kaip pavyzdžiui:

Certificate II – po 3 mėn.;

Certificate III – po 6 mėn;

Certificate IV – po 1 metų;

Diploma – po 1,5 metų;

Advanced Diploma – po 2 metų.

Kuo ilgiau trunka studijos, tuo aukštesnės pakopos sertifikatas/diplomas yra gaunamas. Tai suteikia programos dalyviams daugiau lankstumo, t.y. jie gali rinktis kelias skirtingas studijų programas, daryti pertraukas tarp jų ir laisviau derinti darbą, atostogas ir studijas.

Taip pat svarbu paminėti tai, jog studijų kainos ženkliai žemesnės nei universitetinių studijų (nuo 5 tūkst. AUD per metus).

STUDIJŲ DATOS

Studijų pradžios datos priklauso nuo pasirinktos mokymosi įstaigos. Kai kurie koledžai turi 4 ar net daugiau studijų pradžias per metus, tad priderinti prie norimos studijų datos tikrai paprasta. Jei dokumentus pradėsi tvarkyti jau dabar, gali Australijoje atsidurti jau po 1,5-2 mėn.

D.U.K. apie programą, darbą ir keliones Australijoje 

Koledžai Australijoje stojančiuosius prašo atlikti anglų kalbos testą. Tai įprastai būna nemokamas, nesunkus, kelių lapų ilgio uždarų klausimų testas. Kartais prašoma parašyti rašinėlį tam tikra tema arba pasikalbėti per nuotolį, taip patikrinant šnekamosios anglų k. žinias. Tuo tarpu universitetai Australijoje jau reikalauja IELTS, TOEFL ar panašaus standartizuoto anglų kalbos testavimo.

Tikrai taip! Daugelis koledžų siūlo ir anglų kalbos studijas, todėl neleisk savo gal kiek žemesnio lygmens anglų kalbos žinioms stabdyti tavęs nuo keliavimo į Australiją.

Deja, lietuvaičiai, stodami į privačius Australijos koledžus stipendijų gauti negali. Labai retais atvejais universitetai suteikia nuolaidas ar dalines stipendijas labai gerai besimokantiems studentams.

Jokių laiko limitų kelionei į Australiją nėra. Neretai koledžai turi keturias ar net daugiau mokslo metų pradžių per metus, tad nuvykti ir pradėti studijas galima ištisus metus:) 

Rekomenduojame pradėti dokumentus pildyti maždaug 3 mėn iki planuojamų studijų pražios. Visus reikiamus dokumentus paruošti ir užpildyti prašymą imigracijai galime gan greitai – per pora savaičių (jei ir tu būsi aktyvi/us). Tačiau imigracija atsakymą dėl vizos išdavimo gali atsiųsti kartais tą pačia dieną, o kartais laukti tenka net ir keletą mėnesių.

NIEKO! Darbo ir studijų Australijoje programos dalyvių prašome pasirašyti sutartį ir mums pervesti 150 EUR, bet tai tik užstatas/garantas, kad tvarkysiesi dokumentus iki galo – vėliau ši suma užskaitoma Australijos imigracijos mokesčiui už vizą (vietoj ~450 EUR, už vizą moki tik ~300 EUR).

Retais atvejais vizos prašymas atmetamas. Tuomet žiūrime ką prašyme galėtume pataisyti ir studentui pageidaujant, bandom dar kartą. Lietuvaičiams Australijos studentiška viza atmetama itin retais atvejais (~1% visų besikreipiančių).

Studijų Australijoje viza kainuoja AUD 750 (~450 EUR)

Galima kreiptis dėl  Australijos studentiškos vizos, kai vienas yra studentas, o kitas lydintysis asmuo. Tik mums reikės įrodyti patnerystę, kuri trunka ne mažiau, kaip 12 mėn, t.y. visi dokumentai turi rodyti ilgesnę nei 1 metų trukmę. Dėl detalesnės informacijos rašyk el. paštu – justina@jaunimokeliones.lt.

  • bendra banko sąskaita;
  • bendra nuomos sutartis (šį dokumentą dažniausiai studentai ir pateikia);
  • galbūt bendrai gaunamos sąskaitos;
  • pavedimai vienas kitam;

–  kokia nors bendra nuosavybė;

– ir paremiamieji dokumentai, tokie kaip: tėvų liudijimai, kad esat kartu ilgą laiką, nuotraukos, kelionės/skrydžio bilietai ir t.t. (bet šie tik paremiamieji, reikėtų kokio tvirtesnio pagrindinio dokumento)

Dokumentai turi rodyti ne trumpesnę kaip 12 mėn. partnerystę

Darbo ir studijų Australijoje kaina susideda iš kelių dalių – stojimo į koledžą mokestis, draudimas, aviabilietai ir vizos mokestis imigracijai. Tačiau didžiausią dalį sudaro mokestis už pačias studijas, kuris skiriasi, priklausomai nuo pasirinktų studijų bei koledžo.

Tikrai ne. Už studijas mokame dalimis. Dažniausiai stojant į koledžą prašoma įmokos už pirmą trimestrą, o už likusį laiką mokama taip pat dalimis (kas 3 mėnesius ar kas mėnesį) jau nuvykus į Australiją, tik jau gaunant australietišką atlyginimą.

Mūsų studentai dažniausiai renkasi vadybinio pobūdžio, marketingo, lyderystės, projektų valdymo ar verslo pakraipų studijas. Apart šių, turime nemažai besirenkančių fitneso, dizaino, fotografijos ar net nardymo studijas.

Žinoma! Mūsų keliautojų labiausiai pamėgtas Gold Coast kviečia visus negalinčius be vandenyno bangų, aktyvaus laisvalaikio ir naktinio gyvenimo. Taip pat lietuvaičiai vis dažniau pasirenka Vakarų Australijoje esantį miestą Perth, kuris vilioja ištisus metus nesislepiančiais saulės spinduliais ir neįtikėtino grožio laukiniais paplūdimiais WA apylinkėse bei studentams prieinamomis pragyvenimo kainomis.

Savo studentams atsakome į visus jiems rūpimus klausimus, patariame kaip lengviau susirasti kambarį ar butą nuomai, kur ir kaip ieškoti darbo, taip pat visuomet stengiamės padėti net ir tuomet, kai jūs jau Australijoje. Viskas būna išrašyta atmintinėse, kurias siunčiame, kai keliautojas gauna vizą. Prieš išvykstant į Australiją, Vilniuje rengiame gyvus susitikimus, į kuriuos kviečiame atvykti jau greitai išvykstančius keliautojus ir susipažinti tiek su mumis, tiek keliautojams vieniems su kitais:)

Visiems savo keliautojams pirma rekomenduojame išsirinkti miestą Australijoje, o tik vėliau studijas, nes jos neužims daug laiko, o po jų dirbsit ir visą laisvalaikį leisit savo pasirinktame mieste.;) Vėliau reikia rinktis koledžą, studijas, laikyti anglų kalbos testą. Gavus pasiūlymą, reikia sumokėti pradinį įnašą ir jau po to kreipiamės dėl vizos. Kiekviename žingnsnyje savo keliautojams suteikiame informaciją dėl reikalingų dokumentų, atsakome į rūpimus klausimus ir, gavus vizą, džiaugiamės ne mažiau nei pats keliautojas.:)

Daugiau informacijos apie pagrindinius darbo ir studijų Australijoje žingsiuns trumpame video čia.

Prieš išvykstant į Australiją reikia deklaruoti išvykimą iš Lietuvos, kad nesikauptų PSD įmokų skola Sodroje.

Ne bėda! Turime tuntą studentų įsimylinčių Australiją ir norinčių prasitęsti savo laiką šiame saulėtame krašte. Tokiu atveju renkamės naują studijų programą, stojame į koledžą ir vėl kreipiamės dėl studentiškos vizos, kadangi Australijos studijų vizos pratęsimas nėra galimas, tiesiog kartojame visą procesą iš naujo (tik studentui nebereikia sugrįšti į Lietuvą, viską tvarkome jam būnant Australijoje).

Nereikia, valio! Nebent gyvenai ilgiau nei 3 mėn. vienoje iš tuberkuliozės rizikos šalių. Tuomet pasitikrinti reikės.

Australijos studento viza yra labai pririšta prie studijų bei koledžo. Lengviausia studijas keisti, išliekant tame pačiame koledže, keičiant tik studijų kryptį ar studijų pakopą. Jei nori keisti koledžą, tuomet jau procesas sudėtingesnis ir dažnu atveju keičiant koledžą, tenka kreiptis ir dėl naujos vizos.