KELIONĖ Į JAPONIJĄ „WORKING HOLIDAY JAPAN”

Programa

KAINA

DARBAS

Studijos

PROGRAMA

Japonijos darbo ir atostogų programa Lietuvos jaunimui atidaryta.  Programa leidžia Lietuvos jaunimui keliauti ir dirbti Japonijoje iki vienerių metų 

PASITIKRINK, AR GALI KELIAUTI

TAU YRA

18-30

METŲ

TAVO PASE ĮRAŠYTA

LIETUVOS

PILIETYBĖ

TAIP PAT:

• Paraiškos metu turi būti Lietuvoje;

• Reikėtų turėti ne mažiau kaip 3800 EUR (reikia banko pažymos su tokiu galutiniu likučiu, galima rodyti mažiau, jei turimi aviabilietai);

PROGRAMOS TRUKMĖ – IKI 1 METŲ

Darbo ir atostogų vizos nagrinėjimo ir išdavimo procedūra užtruks mažiausiai 5 darbo dienas. Kai viza gauta, reikia išvykti į Japoniją per 3 mėnesius nuo vizos išdavimo dienos, ir atvykus į šalį, joje galima išbūti iki 1-erių metų.

Viza yra “single-entry”, norint išvykti iš šalies ir vėl sugrįšti reikia kreiptis dėl specialaus leidimo. 

PROGRAMOS KAINA

720-920 €*

Aviabilietai (perkami į vieną pusę)500-700 EUR
Kelionių draudimas (metams, nuo)220 EUR

Į LENTELĘ NEĮTRAUKTA DARBO PROGRAMOS KAINA (JEI PERKAMA), BEI REIKALINGA SUMA PAČIAI PRADŽIAI, KOL PRADĖSI GAUTI ATLYGINIMĄ!

IŠDUODAMA TIK

100

VIZŲ

Leidimų skaičius, kurį išduoda Japonija, yra ribotas – tik 100 per metus. Kvotos atitenka tiems, kurie būna pirmieji.

DARBAS

Japonija – brangi šalis, bet dirbant 40 val. per sav., bei gyvenant taupiai, įmanoma užsidirbti pragyvenimui, bei susitaupyti šiek tiek pinigų japonų kalbos studijoms ar kelionėms. Vidutinės pragyvenimo išlaidos mėnesiui, gyvenant Tokijo mieste:

– Apgyvendinimas (shared house/apartment) – 80 000 YEN (apie 610 EUR);

– Maistas – 65 000 YEN (apie 490 EUR);

– Kitos išlaidos (transportas, telefono sąsk. ir kt.) – 40 000 YEN (apie 320 EUR);

Viso: 185 000 YEN (apie 1420 EUR).

Atlyginimas. Jei dirbama Tokijo mieste, valandinis atlygis yra 890-1500 YEN (7-12 EUR). Kituose miestuose atlyginimas kiek žemesnis, bet ir pragyvenimo išlaidos mažesnės. 

Kitaip, nei kitose mūsų programose, čia darbą susirasti pačiam nėra lengva (nebent puikiai moki japonų k.). Jei vistik nusprendi ieškoti darbo savomis jėgomis, darbo ieškoma per skelbimus internetu arba naudojantis įdarbinimo centrų užsieniečiams teikiama pagalba. Darbų pobūdis: darbai kavinėse, restoranuose, viešbučiuose; taip pat auklės ar anglų k. mokytojo; slidinėjimo, sporto instruktorius; darbas fermose. Negalima dirbti naktiniuose klubuose ar baruose.

Mes rekomenduojame naudotis mūsų partnerių Japonijoje pasiūlymu kai darbas gali būti surandamas iš anksto (šiuo metu tik ūkiuose), ar jau nuvykus, duodama visa informacija ir prorgamos dalyviai yra siunčiami į darbo pokalbius. 

MŪSŲ SIŪLOMOS DARBO PROGRAMOS

STUDIJOS

Nors įmanoma darbą susirasti ir nemokant japonų k., labai rekomenduojama turėti bent jau šiokius tokius kalbos pradmenis. Galima išmokti prieš išvykstant, dar būnant Lietuvoje, arba galima mokytis japonų kalbos jau nuvykus kalbos koledžuose ar tam tikruose bendruomenės namuose, kuriuose studijos gal ir ne tokios intensyvios, bet kiek pigesnės. Mes rekomenduojame studijuoti japonų kalbą jau būnant Japonijoje –  2-12 savaičių trukmės kalbos studijos būtų puiki gyvenimo šioje šalyje pradžia.

KUDAN INSTITUTE OF JAPANESE LANGUAGE AND CULTURE ARBA LEXIS JAPAN:

•  Kaina: apie 150-200 EUR per sav., priklausomai nuo savaičių kiekio bei intensyvumo;

•  Taip pat mokamas vienkartinis 160 EUR stojimo į koledžą mokests bei 80 EUR mokymo priemonių mokestis kas ketvirtį;

•  Koledžai yra Tokyo ir Kyoto miestuose.

D.U.K. apie programą, darbą ir keliones Japonijoje

Tikrai nėra sudėtinga, kvotų lietuvaičiai neišnaudoja, todėl galima kreiptis dėl vizos visus metus ir išvykti praktiškai bet kada.

Vizos mokesčio nėra, ji nemokama, gavus vizą būtina įsigyti draudimą visam kelionės laikotarpiui, taip pat – įsigyti aviabilietus. Na, ir turėti pinigų pirmai pradžiai.

Taip, dalyvauti gali, svarbu vizos išdavimo metu būti 30-ties metų (įvažiuoti į Japoniją gali jau būdamas ir 31-nerių).

Gavus vizą būtina atvykti į Japoniją per 3 mėnesius.

Ne, dar kartą dalyvauti programoje, deja, negalima.

Kelionių draudimą reikia įsigyti dalyviams savarankiškai, pagal programos taisykles, draudimas turi galioti visą laikotarpį, t.y. vienerius metus. 

Nuvykus į Japoniją privaoma prisijungti prie Nacionalinės sveikatos sistemos, dalyvis turi mokėti apie 1500 JPY per mėnesį. Draudimas padengia 70% išlaidų, patirtų už medicininius patikrinimus, gydymą ir vaistus, tačiau tik už pigiausią gydymo būdą. Kadangi gydymo išlaidos Japonijoje gali būti brangios ir galbūt norėsi geresnio gydymo nei paprasčiausio, rekomenduojame papildomai apsidrausti kelionės sveikatos draudimu. 

Be to, keičiant regionus, reikia išsiregistruoti ir registruotis iš naujo naujame regione, tad kelionių periodu programos dalyvis lieka nedraustas. Jaunimo kelionėse siūlom apsidrausti už 381 EUR (draudimas galioja visus metus, visame pasaulyje, dengia išlaidas iki 100 000 EUR).

  • Darbas slidinėjimo kurortuose (čia nereikia japonų k. žinių)
  • Aptarnaujantis personalas restoranuose, viešbučiuose, greito maisto užkandinėse, baruose, kavinėse;
  • Auklė ir vaikų priežiūra
  • Anglų k. mokytojas formaliose kalbų mokyklose  arba kalbų kavinėse ir kitose mokyklose;
  • Valytojas;
  • Darbas gamykloje (pvz., prekių pakavimas, krovinių pakrovimas ir iškrovimas);
  • Darbai ūkyje (už didmiesčių ribų).

Jei dirbama Tokyo mieste, valandinis atlygis yra 890-1500 YEN (5-8 EUR).

Kituose miestuose atlyginimas kiek žemesnis, bet ir pragyvenimo

išlaidos mažesnės.

Už žemės ūkio darbus ar darbą tradiciniuose Japonijos viešbučiuose – ryokans, kurie dažnai būna mažesniuose miestuose, atlyginimas yra maždaug 20% ​​mažesnis už šį, tačiau ir pragyvenimo išlaidos ten yra atitinkamai mažesnės nei Tokijuje. Be to, dirbant ūkyje / riokanuose, apgyvendinimą ir maitinimą dažnai apmoka darbdavys (arba išskaičiuoja iš atlyginimo, bet ženkliai mažiau sumokate, nei mokėtumėte didmiestyje).

Išvykti tikrai galima, bet tuomet artimiausioje imigracijos tarnyboje reikia gauti „vienkartinį leidimą sugrįžti“ (3000 jenų mokestis) arba „daugkartinį leidimą sugrįžti“ (6000 jenų).

Galima likti ne ilgiau kaip vienerius metus, tačiau neprivalai likti Japonijoje visus metus. Darbą ir atostogas Japonijoje gali nutraukti bet kuriuo metu. 

Tokyo yra didžiausias miestas pasaulyje ir gali būti sudėtinga susigaudyti, kur apsistoti, mūsų keliautojai dažnai rekomenduoja apsistoti Asakusa mieste (aplink Senso). Kainos prieinamos,  susisiekimas, o šalia daug parduotuvių bei restoranėlių.

Jei nemoki japonų kalbos, bus tikrai sunkiau, nes dauguma nekalba angliškai, bet daugelis mūsų keliautojų vyksta į Japoniją visai be kalbos ir puikiai išgyvena, susiranda darbą bei draugų. Galima pradžioje vykti į kurortinius miestus, kur japonų k. nėra būtina, yra daug užsieniečių, tad darbui reikalinga tik anglų k. Be to, labai padeda Google translate, o patys japonai yra labai mandagūs ir paslaugūs, tad tikrai nepražūsi.

Darbo paieškom siūlom rinktis mūsų partnerių programas bei jų pagalbą arba ieškotis pačiam. Ieškant pačiam geriausias variantas būtų ieškoti Facebook grupėse, kaip pvz: Working Holiday Japan, Niseko Winter Staff, 2024/25 Hakuba Crew, etc. 

Dažniausiai dirbant sezoninius darbus, darbdavys siūlo ir apgyvendinimą. Tad dažnu atveju reikia būsto tik trumpam laikui, tik atvykus, kol susirandi darbdavį ir nuvykstį į darbo vietą.