Au pair, Praktika JAV, Camp Exchange USA programos

AU PAIR

CAMP EXANGE

INTERNSHIP

Auklės darbas JAV – Au Pair programa

Su šia programa galima vykti į daugelį JAV valstijų, net ir į tas, į kurias ne visuomet leidžia populiarioji Work and Travel USA programa, tame tarpe ir į didžiuosius miestus: Niujorką, Los Andželą ar San Franciską.  

Au pair – tai naujas šeimos narys ir “auklė” viename. Au pair rūpinasi šeimos vaikais: padeda jiems susiruošti į mokyklą, nuvežti į būrelius, ruošia namų darbus drauge, leidžia laisvalaikį drauge, o už tai šeimos suteikia: apgyvendinimą, maitinimą bei kas savaitę moka kišenpinigius. 

PASITIKRINK AR GALI KELIAUTI

1.

DALYVIAI TURI BŪTI 18-26 METŲ (IMTINAI).

2.

TURĖTI NEBLOGUS ŠNEKAMOSIOS ANGLŲ K. ĮGŪDŽIUS.

3.

TURĖTI DARBO PATIRTIES SU VAIKAIS.

4.


TURĖTI VAIRUOTOJO PAŽYMĖJIMĄ.

5.

NERŪKYTI.

KADA REGISTRUOTIS Į PROGRAMĄ?

Išvykti galima bet kuriuo metu, bet reikėtų registruotis į programą 4-5 mėn. iki norimo išvykimo.

PROGRAMOS TRUKMĖ –

1 metai

VIZA GALIOJA 13 MĖN.:

12 MĖN. DIRBAMA,

1 MĖN. GALIMA LAISVAI KELIAUTI 

KAIP APLIKUOTI Į ŠIĄ PROGRAMĄ:

Norint aplikuoti į Au Pair programą, tereikia parašyti mums žinutę ir nurodysime kitus žingsnius: 

AU PAIR PROGRAMOS KAINA

Ši programa puiki tuo, kad labai nedaug kainuoja, nes didžioji dalis išlaidų padengiamos Au Pair organizacijos (SEVIS mokestis (35 USD), aviabilietai, sveikatos draudimas, apgyvendinimas, maitinimas ir kt.).

PROGRAMOS IŠLAIDOS 

KIŠENPINIGIAI 

*  Jei turi aukštąjį diplomą, susijusį su vaikų priežiūra ar švietimu ARBA 2 metų darbo patirties su vaikais pilnu etatu, galima dalyvauti Par Experience au pair programoje. Privalumai: kišenpinigiai – 250 USD ir pabaigus programą gaunamas 600 USD priedas.

MOKSLAI

Su šia programa privaloma imti kursus bent 72 val. Šeima sumoka iki $500 ir apmoka transporto iki mokymosi įstaigos išlaidas. Kursų kaina labai priklauso nuo pasirinktos krypties bei valstijos, miesto, bet dažnu atveju svyruoja nuo $250 iki $500.

Galimų kursų pavyzdžiai: anglų k. studijos, viešasis kalbėjimas, JAV politikos mokslai, JAV architektūra, aplinkosaugos problemos JAV, verslo administravimas, psichologija, vaikų raida, sociologija, JAV literatūra ir daugelis kitų.

Kuo Jaunimo kelionės padeda?

Kaip ir populiarioji Work and Travel USA programa, Au Pair program taip pat organizuoja JAV organizacijos, vadinamos sponsoriais. Sponsoriai suranda šeimas, kurios nori priimti į savo šeimą Au Pair, rūpinasi visais reikalingais dokumentais, kad būtų gauta JAV viza, rūpinasi programos dalyviu ar dalyve visu programos metu. Mes esame šių organizacijų atstovai, tad padedame aplikuoti, susigaudyti, kokie tolimesni žingsniai, padedame gauti JAV vizą.

„Au pair“ atsiliepimai – Dalyvių istorijos

Ditos auklės patirtis

Monika apie auklės darbą JAV

D.U.K apie auklės darbą “Au pair” programoje

Galima, tačiau vėl dalyvauti galima tik po 2 metų.

Registruotis galima bet kada, rekomenduojama kreiptis prieš 4-5 mėn. prieš norimą išvykimą.

Nuo ~200 USD per savaitę.

Dirbant aukle, nereikia rūpintis gyvenamąja vieta ir maitininimu, viskuo pasirūpina šeima, pas kurią dirbi.

Su šia programa privaloma imti kursus bent 72 val. Galimų kursų pavyzdžiai: anglų k. studijos, viešasis kalbėjimas, JAV politikos mokslai, JAV architektūra, aplinkosaugos problemos JAV, verslo administravimas, psichologija, vaikų raida, sociologija, JAV literatūra ir daugelis kitų.

Gyvensi su šeima, kurioje ir dirbsi.

Taip, gali, jei yra rimta priežastis dėl ko esama šeima nėra tinkama.

Auklės paraiškoje galima nurodyti Rytai/Vakarai, bet konkreti valstija nėra nurodoma. Žinoma, kai gauni šeimos pakvietimą pasikalbėti, matai, kurioje valstijoje ji gyvena, bet mes nerekomenduojame pagal tai rinktis šeimos. Juk svarbiausia yra šeima, o ne vieta, daug laiko teks praleisti kartu, gyvensi, leisi laisvalaikį kartu, todėl svarbiausias čia yra šeimos pasirinkimas, o ne vietovės.

Programos trukmė yra 1 metai ir šeima tikisi, kad būsi pas juos, prižiūrėsi jų vaikus vienerius metus. Trumpesnė trukmė nėra galima.

Auklė per savaitę gali dirbti 45 sav., per dieną daugiausiai – 10 val. Pagal taisykles – auklė turi turėti laisvalaikį, bent 1,5 dienos per savaitę. Bet kokiu atveju, tai yra susitarimo su šeima reikalas, jei vaikas suserga, ar tėvai turi įtemptą darbo savaitę, galima susitarti kitaip. 

Deja, ne, tai yra privalomas dokumentas, ir šis reikalavimas nustatytas JAV imigracijos departamento.

STOVYKLŲ JAV PROGRAMA / CAMP EXCHANGE USA

Mylintiems gamtą, darbą su vaikais ir norintiems vasarą praleisti JAV, siūlom darbą vaikų stovyklose! Vienas populiariausių būdų leisti vasaros atostogas amerikiečių vaikams yra stovyklose, kurių JAV yra be galo daug. Beveik visos stovyklos yra toli nuo miestų ir miestelių, šalia ežerų, kalnuose ar miškuose. Programoje dalyvauti gali ne tik studentai, tad jei tik turi patirties darbui su vaikais – turėsi geriausią vasarą gyvenime!

PASITIKRINK AR GALI KELIAUTI

1.

Turėti patirties dirbant su vaikais ir įvairiose iniciatyvose (stovyklose, studentų atstovybėse, vaikų treniruotėse ir t.t.)

2.

Būti 18-30 metų amžiaus;

3.

PUIKIAI SUSIKALBĖTI ANGLIŠKAI.

PROGRAMOS TRUKMĖ – iki 10 SAVAIČIŲ; PROGRAMOS PRADŽIA – NUO *

05.15 iki 06.10

O PO VASAROS STOVYKLOJE GALĖSI KELIAUTI *

1 mėnesį

KADA REGISTRUOTIS Į PROGRAMĄ?

Registruotis 2025 m. vasarai pakviesime jau šį rudenį. Po registracijos pakviesime į pokalbį mūsų ofise ar nuotoliu ir suorganizuosime pokalbį su stovyklos atstovu. Beliks susitvarkyti kelis dokumentus, pasidaryti JAV vizą ir keliauti į pačią geriausią vasarą!

Camp Exchange USA PROGRAMOS KAINA

Į programos kainą įskaičiuota:

 • Dokumentų tvarkymas, reikalingų JAV vizai gauti;
 • Pasitikimas oro uoste ir pirma naktis „hostelyje“, kai atvyksi;
 • Nuvežimas iki stovyklos;
 • Apgyvendinimas ir maitinimas visu laikotarpiu;
 • Draudimas visu laikotarpiu JAV.

Į programos kainą neįskaičiuota:

 • Skrydis į JAV;
 • 185 USD vizos mokestis JAV ambasadai.

Kai programa pasibaigia, stovykla sumoka nustatytą atlyginimą. Šis atlyginimas yra fiksuotas už visą vasarą ir priklauso nuo stovyklos, bet jo pakanka padengti programos išlaidas. Būtina atkreipti dėmesį, kad ši programa yra skirta ne užsidirbti pinigų, bet įgyti neįkainojamos patirties dirbant su vaikais. 

„Camp Exchange USA“ atsiliepimai – Dalyvių istorijos

Aistės vasara stovykloje

Dominyko nepamirštamas nuotykis su vaikais

D.U.K. apie “Camp Exchange USA” programą

Taip, galima dalyvauti kiek nori kartų, kol atitinki reikalavimus.

Paprastai programą uždarome balandžio mėn., bet jei yra stovyklų, kurioms dar trūksta darbuotojų, mielai priimsim. Tiesiog klausk mūsų!

Įvairiausios. Gali būti tradicininės, gali būti atskirai mergaičių, atskirai berniukų, būna religinės, gali būti vaikams su specialiais poreikiais. Galėsi pasirinkti!

Ši pozicija ir labai smagi, ir reikalaujanti daug atsakomybės. Vadovas ar vadovė, angliškai Councelor, turi savo grupę vaikų, kurią prižiūri. Councelor turi atsikelti anksčiau už vaikus, juos prižadinti, vestis į tradicinį rytinį pasisveikinimą, užsiimti ryto ir dienos veiklomis, vakarais kurti pasirodymus ir pan. Stovyklos labai tikisi, kad councelors iš savo šalių atsiveš kokią nors tradiciją – pamokys tradicinio šokio, ką nors pagamins, ar padainuos tradicines dainas. Tad labai laukiami kūrybingi dalyviai ar dalyvės.

Ne, tokio reikalavimo nėra. Reikia tik atitikti amžiaus reikalavimą – būti 18 – 30 metų amžiaus.

Į bet kurią! Na, gal išskyrus Havajus. Stovyklų yra daug visoje JAV, gali tikėtis bet kur ir patekti.

Bent vienas laisvadienis per savaitę tikrai priklauso.

Darbo praktika JAV

Stažuočių JAV programa yra puiki galimybė įgyti patirties ten, kur iki šiol girdėjai tik teoriją. Programa skirta neseniai baigusiems studijas, atlikti praktiką JAV įmonėse, įgyti tarptautinės patirties, pagerinti anglų kalbos žinias, susirasti naujų draugų ir pakeliauti po šią įstabią šalį! Įsivaizduok, kaip tai atrodys tavo CV, kai įsirašysi, kad patirties turi Amerikoje! Praktiką gali atlikti bet kokiame mieste, tam nėra jokių apribojimų. Praktikos vietą reikia susirasti patiems, bet tai nėra sudėtinga. O viza pagal šią programą suteikia galimybę keliauti po JAV visą mėnesį po praktikos.

PASITIKRINK AR GALI KELIAUTI

1.

Turi būti studentas, arba baigęs studijos ne vėliau, kaip prieš vienerius metus;

2.

Parktikos vieta turi būti susieta su esamais arba baigtais mokslais;

3.

Galėti susikalbėti angliškai.

Į programą registruotis reikia bet 3-4 mėn. iki norimo išvykimo. Taip pat reikia įsivertinti, kad spėtum išvykti į JAV su šia programa, kol nesuėjo vieneri metai nuo studijų baigimo.

PROGRAMOS TRUKMĖ

iki 13 mėn.

PASIBAIGUS STAŽUOTEI, GALĖSI KELIAUTI

1 mėnesį

PROGRAMOS KAINA

Registruotis į programą, tereikia parašyti mums žinutę: Susisiekime.

Į programos kainą įskaičiuota:

 • Dokumentų tvarkymas, reikalingų JAV vizai gauti;
 • Darbo leidimas;
 • Sveikatos draudimas;

Į programos kainą neįskaičiuota:

 • SEVIS mokestis (JAV migracijos tarnybos mokestis) – 220 USD;
 • 185 USD vizos mokestis JAV ambasadai.
 • Lėktuvo bilietai – 400-800 EUR;
 • Pačiai pirmai pradžiai vykstant į Ameriką iki pirmojo „paycheck’io“ – 1000 USD.

*-programos kaina priklauso nuo trukmės. $1230 programos kaina, kai keliaujama iki 3 mėn., vėliau kaina kyla po maždaug $100.

Kuo padeda Jaunimo kelionės?

Kaip ir su Work and Travel USA programa, čia taip pat reikia turėti vadinamą sponsorship‘ą, t.y. reikalingų dokumentų paketą, norint gauti darbo vizą JAV. Į šį dokumentų paketą įeina darbo leidimas, kiti svarbūs dokumentai, draudimas visu programos laikotarpiu. Šį sponsorship‘ą parūpina JAV veikiančios organizacijos, vadinamos sponsoriais, o mes Lietuvoje, esame jų atstovai, tad padedam su visu dokumentų procesu aplikuojant.

Kaip susirasti praktikos vietą?

Vietos galima ieškotis savarankiškai, tą ir raginame daryti, nes taip ir programa kainuos pigiau. Pasiruošk CV, motyvacinį laišką ir medžiok kontaktus internete: susigalvojus, kokiam mieste norėtum stažuotis, ieškok įmonių, kurios užsiima veikla, kur galėtum atlikti praktiką ir siųsk jiems savo motyvacinį laišką ir CV. O jei tai bus per didelis iššūkis, sponsoriai gali padėti ir šiuo klausimų, jie yra suradę daugybę kompanijų, kurios priimtų praktikantus, tik susiradus stažuotės vietą per juos, kainuos papildomus 1000 USD.

D.U.K apie darbo praktikas JAV

Taip, kol atitinki reikalavimus, galima dalyvauti kiek nori kartų.

Bet kada, svarbu atkreipti dėmesį į reikalavimus. Dokumentų tvarkymas gali užtrukti iki 3 mėn., tad reikia numatyti šį terminą aplikuojant.

Išsiųsti kuo daugiau CV į norimas kompanijas JAV. Linkedin taip pat labai geras įrankis praktikos paieškai. Jei susirasti nepavyks, galima kreiptis į mus pagalbos, bet tai jau kainuoja papildomai. 

Praktikos vieta privalo sietis su esamais ar baigtais mokslais.

Internship programa iki 13 mėn., Trainee programa iki 18 mėn.

J1 viza. Svarbus momentas, kad vizoje yra įrašytas darbdavys, tad tik pas tą darbdavį ir leidžia viza dirbti.

Turėti bent 5-erius metus profesinės patirties srityje, kur nori atlikti stažuotę, arba būti baigus mokslus šioje srityje ir turėti bent vienerių metų patirties. 

Galima, jei neviršija nustatytos trukmės. Jei stažuotė jau pasirinkta maksimaliam laikotarpiui, tuomet prasitęsti jau nebegalima.