KELIONĖ Į NAUJĄJĄ ZELANDIJĄ SU „WORKING HOLIDAY“

Programa

KAINA

DARBAS

PROGRAMA

2015 metais N. Zelandijos ir Lietuvos vyriausybių pasirašytas susitarimas leidžia Lietuvos jaunimui keliauti ir dirbti “Žiedų valdovo” šalyje jau nuo 2017-ųjų metų.

PASITIKRINK, AR GALI KELIAUTI

TAU YRA

18-30

METAI

TAVO PASE ĮRAŠYTA

LIETUVOS

PILIETYBĖ

PROGRAMOS TRUKMĖ – IKI 1 METŲ

Programa tau suteiks galimybę dirbti ir keliauti Naujoje Zelandijoje iki vienerių metų! Gali tik dirbti, gali tik keliauti arba gali ir dirbti, ir keliauti vienu metu, vienintelė taisyklė – negali dirbti pas tą patį darbdavį ilgiau nei 6 mėnesius. Taip vis keisdamas darbo vietą, gali apkeliauti abi N. Zelandijos salas.

PROGRAMOS KAINA

470 €*

Mokestis NZ Imigracijai (455 NZD)270EUR*
Kelionių draudimas metams (345 NZD)200 EUR

* Skaičiuojama pagal oficialų Europos Centrinio banko 2023-07-19 NZD/EUR valiutų kursą.

Į LENTELĘ NEĮTRAUKTOS IŠLAIDOS AVIABILIETAMS IR REIKALINGA SUMA PAČIAI PRADŽIAI, KOL IEŠKOSI DARBO!

IŠDUODAMA TIK

100

VIZŲ

Leidimų skaičius, kurį išduoda N. Zelandijos imigracijos tarnyba, yra ribotas – tik 100 per metus. Pasiseka tiems, kurie būna pirmieji, nes atranka vyksta „kas pirmesnis, tas gudresnis“ principu.

PROGRAMA BUS ATIDARYTA

2024 M. RUGPJŪČIO MĖN.

DARBAS

Šalis suteikia galimybę kiekvienam priklausomai nuo įgytų įgūdžių ir noro, laisvai ieškoti darbo nuo vaisių/daržovių skynimo plantacijose iki darbo didmiesčiuose – Auckland, Wellington ar Christchurch, kur dažniausiai dirbama padavėjais.

Gali tiesiog gauti leidimą ir su keletu mūsų patarimų vykti į Naująją Zelandiją savarankiškai be jokios programos ir ieškotis darbo pats. Arba, norėdamas lengviau įsilieti į šalies gyvenimą, gali rinktis mūsų partnerių programą.

MES RAGINAME IEŠKOTIS DARBO SAVARANKIŠKAI, TIK ATVYKUS Į ŠALĮ, BET JEI NORI TVIRČIAU JAUSTIS, GALI RINKTIS MŪSŲ ARBA PARTNERIŲ PROGRAMĄ

Siūlom 3 programų variantus:

1 – Programa be darbo pasiūlymo – išvykimo seminaras. Orientacinis mūsų seminaras, kurio metu suteikiama visa reikalinga informacija apie gyvenimą ir darbą N. Zelandijoje:

•  „Pre-Arrival“ vadovas; 

•  Renginio metu pasakojam apie:

– N. Zelandijos regionus bei miestus;

– Darbo paiešką, darbo sezoniškumą, duodam patarimus, kokio darbo ir kur ieškoti būtent savo atvykimo metu;

– Būsto paiešką;

– Suteikiam informaciją apie socialinio draudimo pažymėjimo – IRD gamybą bei banko sąskaitos atidarymą.

Kaina: 30 EUR.

2 – Darbo pasiūlymas atvykus į N. Zelandiją.

Mūsų partneriai tau suranda darbą per 2 savaites nuo tavo atvykimo. Dažniausiai tai būna darbas turizmo ir aptarnavimo sektoriuje Auckland mieste.

Kaina: 650 NZD (apie 425 EUR).

3 – Garantuotas darbo pasiūlymas dar prieš atvykstant į N. Zelandiją.

Mūsų partneriai suranda darbą dar prieš tau atvykstant į šalį. Darbų pasiūlymai dažniausiai būna ne didmiestyje, o  N. Zelandijos kurortuose ar mažesniuose miesteliuose. 

Kaina: 650 NZD (apie 425 EUR).

Minimalus Naujosios Zelandijos atlyginimas yra 22,70 NZD per valandą, bet jis priklauso nuo pasirinktos darbo pozicijos ir jūsų darbo našumo. Pavyzdžiui, jeigu nusprendi dirbti ūkyje ir rinkti vaisius, tavo atlyginimas priklausys nuo padaryto darbo. Šiam darbui atlikti Naujosios Zelandijos klimatas yra labai palankus, todėl sezonas yra visus metus. Gali tikėtis dirbti apie 10 valandų per dieną bei 6 darbo dienas per savaitę, tad susitaupyti pinigų kelionėms tau tikrai pavyks. Na, o jeigu nuspręsi pasirinkti padavėjo ar viešbučio patarnautojo, kambarinės darbo poziciją, prie minimalios algos prisidės dar ir arbatpinigiai, kurie čia yra 10 – 15 procentų. Taigi, atlygis labai priklauso nuo pasirinktos darbo pozicijos.

D.U.K. apie programą, darbą ir keliones Naujojoje Zealandijoje 

Dar visai neseniai reikėdavo tikrintis sveikatą visiems, bet Lietuva pagaliau išimta iš tuberkuliozės rizikos zonos sąrašų, tad sveikatą tikrinti reikia tik tiems, kurie gyveno ilgiau kaip 3 mėn. svečioj šaly, kuri vis dar yra tuose sąrašuose. Jei niekur svetur negyvenai, sveikatos tikrintis nebereikia.

Žinoma, tai priklauso nuo darbo, tačiau minimalus atlyginimas Naujojoje Zelandijoje šiuo metu yra 22,70 NZD  per valandą.

Ne, jei jau vieną kartą ši vizą buvo gauta, antrą kartą aplikuoti, deja, negali. Tuomet lieka dalyvauti kitose programose: Japonijos, Australijos ar Kanados.

Su šia Working Holiday viza paprastai gali būti iki dvylikos mėnesių, bet jei dirbi bent 3 mėnesius ūkyje, yra galimybė prasitęsti vizą dar 3 mėn.

Taip, dalyvauti gali, svarbu vizos išdavimo metu būti 30-ties metų (įvažiuoti į N. Zelandiją gali jau būdamas ir 31-nerių).

Pradžiai, kol susirasi darbą, reikėtų pasiimti su savimi bent jau apie 1500 EUR.

Viza neapriboja darbų pasirinkimo, bet ji skirta trumpalaikiams darbams tokiuose sektoriuose kaip aptarnavimas, ūkiai ar turizmas.

Darbą susirasti tikrai nėra sudėtinga, dažnai mūsų keliautojai susiranda darbą dar prieš atvykdami į N. Zelandiją per įvairiausius facebook puslapius ar darbo paieškų platformas. Po kvotų dalybų, praėjus maždaug kelioms savaitėms ar mėnesiui, organizuojame N. Zelandijos keliautojų susitikimą, kurio metu papasakojame, kaip ir kur ieškoti darbų.

Pasirinkti vietovę, kurioje gyventi, paprastai yra paprasta – galima rinktis nuo nakvynės namų ir atostogų parkų iki bendrų apartamentų. Svetainės ir vietinės skelbimų lentos yra puikus būsto galimybių šaltinis

Pirmiausia vykstama į laikino apgyvendinimo vietas – hostel‘į ar AirBnB, paskui ieškoma pagal tai, kur susirandamas darbas. O jei tai sezoninis darbas ūkiuose, dažnai apgyvendinimą suteikia darbdavys. Visą informaciją, kaip ir kur ieškoti būsto suteikiame organizuojamų susitikimų metu.

N. Zelandijos valstybė draudžia tam tikrais atvejais, tai yra apmoka patiriamas med. išlaidas nelaimingų atsitikimų metu. Svarbu tai, kad tai draudimas, kuris galioja tik nelaimingų atsitikimų metu. Jei tai ligos atvejis (apendicitas, peršalimas, uždegimas ir t.t.), tuomet jau reikalingas kelionių draudimas, kurį turėti reikalauja imigracijos tarnybos. Mes rekomenduojame pirkti Orbiprotect siūlomą draudimą.

Šiuo metu draudimo kaina 1 metams – $342 (NZD).  

Esant Zelandijoje, Working Holiday viza leidžia išvykti iš šalies, kiek tik nori kartų. Vadinasi, gali planuotis išvykas į Fiji, Papua, Polineziją, Australiją ir aplinkui, tik būtinai pasitikrinki, kurioms šalims tau reikia vizos.