lv

Rugilės GAP YEAR Australijoje

2021-01-10
Rugilės GAP YEAR Australijoje

Rugilė apie savo GAP YEAR Australijoje:

Dar būdama mokykloje atvirai juokiausi iš GAP YEAR idėjos. Kas gi norėtų pasiimti kažkokius laisvus metus, kai dauguma tavo bendraamžių stoja į universitetus? Juk reikia sekti daugumos pavyzdžiu, argi ne taip? Maniau, kad tai tikras laiko švaistymas. Įsibėgėjus paskutiniesiems mokslo metams, kalbos apie universitetus, pasirinktas studijų kryptis įgavo pagreitį. Čia ir pagavau save lūkuriuojant – o kur stosiu aš? Turėjau daug variantų, bet rodėsi, jog nei vienas iš jų nereprezentuotų manęs būtent taip, kaip aš to norėčiau. Štai šitoje vietoję vėl ėmė kirbėti mintis apie „didįjį siaubūną“ GAP YEAR. Pažiūrėjusi į visą šią situaciją iš kitos pusės nusprendžiau, jog laisvi metai gali padėti man apsispręsti dėl ateities studijų. 

Mano bendraamžiai, supratę, jog neketinu po mokyklos niekur stoti, dažnai „pasikandžiodavo“: „Rugile, tu jau ne prie mūsų…“  Buvo aišku, jog su savąja karta bus sunku atsisveikinti, bet norint pradėti kitą, apgalvotą etapą – universitetines studijas – man reikės pertraukos. Tikriausiai reikėtų kur nors nukeliauti, kažką pamatyti… „Na, bent jau kur nors netoli“ – kukliai planavau savo keliones. Tad keli mėnesiai apmąstymuose ir aš jau „Jaunimo kelionių“ būstinėje. Dar pora mėnesių – aš jau Australijoje. (Atsiprašau, ką?!) Įsikūriau Brisbane, Queensland valstijos sostinės, širdyje. Čia pradėjau studijuoti marketingą, kurį pasirinkau prisižiūrėjusi „dirbk ir keliauk“ vaizdo įrašų (nemeluosiu, juokais galvojau apie influencer‘ės karjerą). Taip pat ir dirbau, bet į visą šią darbotvarkę sugebėjau įsprausti ir keliones, kurias kaskart prisiminus vis pakuteną širdį. Kiek daug vietų dar liko užnugary! O žmonės… patys australai išties savotiški, rodos, niekur neskuba – gyvena čia ir dabar. Be to, jie be galo malonūs: ilgą laiką maniau, jog šis „mechaniškas“ mandagumas nieko nereiškia, tačiau grįžusi namo to labai pasiilgstu. 

Šiuo metu studijuoju Vilniaus Universitete aplinkotyros ir aplinkosaugos bakalaurą. Atsitiktinumas ar ne, bet ši programa atsirado būtent tada, kai grįžau iš visų savo „kuklių“ kelionių. Įdomu, ką būčiau pasirinkusi studijuoti iškart po mokyklos. Ar būtų tekę perstoti? Nežinau. Vis dėlto, šiuo metu jaučiu, jog esu „savo rogėse“ – būtent ten, kur ir turėčiau būti. 

Visiems sveriantiems GAP YEAR pliusus ir minusus, nuoširdžiai linkiu nepermąstyti šios idėjos. Jei jau galvojate apie tai – pirmyn! Meskite iš galvos visas tas „aš bijau“ ir „bet man tikrai nepavyks“ nesąmones. Nebijokite paleisti vilkų į savo komforto zoną – ne ten ir kažkada, o čia ir dabar!

Daugiau apie pačią programą: Darbo ir studijų programa Australijoje.